Návody


MassiveLock

MassiveLock je podobný plugin jako LWC, ale trochu složitější. Zde si můžete pročíst návod, který by vám měl pomoci při zamykání truhel, pecí, hopperů apod. Celý seznam zamykatelných věcí najdete pod tímto článkem. Zatímco u LWC se vše zamykalo automaticky, tak u ML musíte nejdříve dané věci „postavit“ a až poté uzamknout. Je potřeba myslet trochu dopředu. Pokud třeba stavíte sklad nebo nějakou farmu je dobré si nejdříve všechny věci postavit a až poté zamykat – dvojbedna + hopper + redstone, to vše se dá zamknout do jedné skupiny, kterou můžete poté jednoduše spravovat příkazy. ML má naprosto jednoduchý systém zamykání přes svůj „nástroj“, který se jmenuje MassiveLock tool. Je to tyčka, kterou klikáte na věci, které chcete zamknout – levý klik na zamknutí, pravý klik na odemknutí. Tyto „locky“ se dávají do skupiny, kterou si předem můžete pojmenovat a tím mít vše hezky přehledné a seřazené, nicméně tato možnost je na každém z vás a není určitě povinná. Jen to poté zjednodušuje výběr věcí, které chcete povolit pro svoje spoluhráče a nebo aktivovat hoppery a redstone, popřípadě změnit „mod“ truhel – public apod. To je trocha teorie, ale na tu nikdo není moc zvědavý 😉 Proto přejdeme rovnou k praxi!

Základní příkazy:

 • /lock – nápověda na všechny příkazy, které jsou k dispozici + odkaz na stránky pluginu, kde je anglický návod 😉
 • /lock create (new) – vytvoří nový zámek, který si můžete rovnou pojmenovat aby byl lépe vyhledatelný v seznamu všech zámků. Zámky jsou seřazeny do skupin. Příklad: /lock new Sklad – tím vytvoříte zámek s jménem „Sklad“ do kterého uzamknete všechny věci, které v daném listu chcete mít! Truhly, hoppery, rámečky, dveře apod. Vše může být v jednom listu!
 • /lock tool – dá vám do ruky (inventáře) MassiveLock tool, kterým zamykáte věci. Automaticky je na něj aplikován příkaz, který jste vytvořili předtím! Příklad: /lock new Sklad a poté /lock tool – a levým myšidlem už pouze klikáte na věci, které chcete mít v seznamu, který jste si zvolili. Pravým zámek odstraníte pokud se spletete nebo danou věc už nechcete mít na seznamu. Na „tool“ je aplikován příkaz stále dokud ho nezměníte novým! (Proto jsem psal, že je lepší přemýšlet dopředu co budete zamykat!)
 • /lock list – v chatu vám ukáže seznamy vašich zámků. Pokud jste si je pojmenovali do skupin (podle návodu) tak uvidíte: Název [use] [show] [parts]. Pokud si seznamy nevytváříte uvidíte pouze jeden velký seznam, kde jsou vaše zámky a na kterých souřadnicích se nacházejí.
 • /lock visualize – zapíná a vypíná visualizaci zamknutých věcí (musíte mít povoleno v nastavení grafiky v MC – partikly)

Pokročilé příkazy:

 • /lock edit – ukáže možnosti editování zámků, které jste vytvořili, ale nejdříve ho musíte vybrat aby systém věděl, který chcete editovat. To jde několika způsoby:
 • /lock list – poté vybrat [use], tím si aktivujete zámek, který chcete editovat (tedy v tomto případě celou skupinu).
 • /lock use that – musíte se dívat na zámek, který chcete editovat (namířený ukazatel)
 • /lock use this – stačí stát poblíž daného zámku, který chcete editovat
 • /lock edit hoppers on/off – aktivuje / deaktivuje hoppery (defaultně nastaveno na off)
 • /lock edit redstone on/off – aktivuje / deaktivuje redstone obvody (defaultně nastaveno na off)
 • /lock edit name <jmeno> – přejmenuje zámek (list) na zvolené jméno
 • /lock edit mode <private> <public> <donation> – změní „soukromí“ zámků (stejné jako u LWC, defaultně nastaveno na Private)
 • /lock edit role add <role> <jmeno> – přidá člena do zámků. Role jsou: Leader (to jste vy), CoLeader, Officer, Member, PasswordMember. Každá role má svoje práva viz obrázek. Takže když přidáte CoLeader tak může editovat zámky (Jméno, Mod, Heslo, Autoclose, Redstone, Hoppery, přidat Membera a Officera). Zatímco Member může pouze danou věc použít (use) a podívat se na ní (show).

Poznámka: zde je malá nevýhoda, že pokud chcete někoho přidat musí ten člověk být online.

 • /lock edit password <heslo> – nastaví heslo pro zámek.
 • /lock edit autoclose <čas> – používá se na dveře a páky, které se zavřou za určený čas. Příklad: /lock edit autoclose 3s – dveře se zavřou za tři vteřiny.

Ostatní příkazy:

 • /lock punch – zapíná a vypíná zamykání „na ruce“ (jako klasické LWC) ale tuto možnost moc nedoporučuji, protože vám může zamykání na ruce omylem zůstat a zamknete si něco co nechcete. Jinak platí stejné jako na ML Tool – Levý klik zamknout, pravý odemknout.
 • /lock delete <nazev zamku> – smaže vybraný zámek (celý list apod.)

 

Video návod – nečekejte podrobné video, pouze rychlé představení základních příkazů!

Snad vám je tedy vše jasné. Pokud by byl problém s čímkoliv tak se obraťte na Moderatory přímo ve hře nebo na Discordu. Rádi pomohou. Pokud preferujete anglický návod a chcete se o pluginu dozvědět více tak navštivte stránky autorů na Massivecraft.com. Pokud nějaký příkaz nefunguje tak je to tím, že na něj nemáte práva.