WhiteList & Admin & vše ostatní …

Helou!

Protože toho bude docela dost, tak to vezmeme hezky zhurta. Žádný zbytečný okecávání, však to znáte!

Změna hlasování na WhiteList:

Systém byl dobrý, ale nedokonalý. To ostatně nebude nikdy, ale změny jsou potřeba z důvodu hlasování lidí, kteří na serveru nehrají nebo se prostě chovají jen jako dementi, odebírají svoje hlasy, schválně hlasují proti apod. Nyní můžou hlasovat pouze ti, kteří vidí na Discordu #white-list roomku. Nadále zůstává hlasování na ranku Rapter, ale s tím, že tito lidé jsou POVINNI hlasovat. Zní vám to jako příliš velké nařízení? Zvykejte si. Pokud se tito hráči nebudou aktivně podílet na hlasování, bude jim tato možnost odebrána. Je to pouze na vás. Můžete ovlivnit, kdo s vámi bude hrát na serveru, a kdo ne. Pokud, ale nemíníte o této věci rozhodovat, udělají to ostatní za vás. A vám tedy automaticky odpadá právo si stěžovat. Pokud roomku nevidíte dostáváte se:

Omezení pravomocí pro neaktivní, nehrající a jinak škodící hráče:

Je nespravedlivé aby o nových členech komunity rozhodoval někdo, kdo na serveru netráví skoro žádný čas. Stejně tak člověk, který se nedokáže chovat v mezích normálnosti. Ano nebudeme tu moralizovat o tom co je a není normální na Discord server, ale každý si snad dokáže uvědomit co je tím myšleno. Pro ty ostatní, méně chápající a v každém slovu hledající nějaký jiný význam:

Seš toxic tak nemáš právo rozhodovat, kdo s tebou bude hrát a nebo psát do herního chatu!


Kočičky na udržení pozornosti!


Zkušební doba pro WhiteListed:

Tím, že se dostanete na WL, neznamená, že to pro vás končí. Nově je stanovena zkušební lhůta na jeden měsíc, kdy budete sledování zda jste aktivní nebo ne. Pokud usoudíme, že ano tak se automaticky dostanete na rank Rapter a budete mít práva, která s tím náleží, ale nově také povinnosti, o kterých jsem psal výše! Neznamená to, že budete AFKovat na serveru pro odehrané hodiny, je potřeba být normálně aktivní. Toto opatření je díky lidem, kteří se dostali na WL a hned první den přestali hrát. Nikdo vám neříká, že musíte hrát nonstop a každý den, ale přihlásit se na server první den, pak dvacátý a pak třicátý opravdu nestačí! Rozmyslete si jestli máte na hru čas a jestli vám za to stojí přihlášku podávat. Rozhodnutí mám na starost já a Adminka. A když je řeč o Admince:

Adminka přestává řešit malichernosti a minimální griefy:

Když byl Raptus 3.0 spuštěn bylo jasně řečeno, že žádný A-Team nebude! Za tu dobu se toho stalo dost a nyní Adminku máme. Ale to neznamená, že je její povinností řešit každou kravinu, kterou si nemůžete vyřešit sami! Přestaňte jí otravovat s tím, že vám někdo ukradl bábovičku na pískovišti a nebo přebral holku / kluka, s kterým jste si chodili do křoví hrát na doktora! Admin je tu od toho aby řešil důležitější věci. A pokud někdo ukradne třicet bloků kamene tak to opravdu není důležitá věc! Nadále veškeré žádosti o její pomoc směřujte přímo do #pomoc, kde si počkáte až se vám bude věnovat. Ten červený nick neznamená, že je to vaše osobní uklízečka nebo maminka co vás uloží do postele, dá teplé mléko a přečte pohádku! Což se dostávám k další věci a tím je RESPEKT! Berte to tak, že co řekne ona platí skoro stejnou měrou jako bych to řekl Já! Nerespektování a hašteření se s Adminkou bude mít následky, větší či menší, ale budou. Ani nechápu, že na takovou věc vůbec musím upozorňovat! 


To by bylo! Teď k těm lepším věcem!


Projekty:

Můžete se přihlásit do projektu komunitního městečka. Projekt má na starost Adminka a stačí jí napsat. Budete pak přidáni do roomky, kterou vidí pouze ti, kteří chtějí opravdu stavět a o projektu normálně diskutovat, ne skrolovat přes tisíce smajlíků a demence. Nebojte se zapojit!

MusicBot:

Před pár dny byl přidán MusicBot, který ale umí i jiné věci. I za těch pár hodin se našlo několik blbů, kteří kazí poslech i ostatním. Proto vás žádám, používejte ho nějak normálně, proboha. Pokud se budou opakovat neustálé problémy tak bude odebrán a můžete si ho dát klidně na svůj server. Chovejte se alespoň trochu jako lidi. Nevím, proč si kazit něco co má být k zábavě pro všechny.

WIPE:

O wipu se bude ještě v budoucnu jednat, momentálně není na programu dne a v následujících měsících ani nebude. Nejen, že se bude čekat na novou verzi, ale zároveň pak na nový Spigot. A i pak se může znovu o problému diskutovat. Uznávám, že byla moje chyba o tom začít mluvit tak brzo, ale bláhově jsem si myslel, že je jasné, že se tu mluví řádově o měsících a ne o dnech, jak někteří zřejmě pochopili. Není tomu tak. Můžete v klidu hrát!

End Farma:

Neustálé téma! Už se konečně dohodněte nejen na tom, kdo jí postaví, ale také jak bude vypadat a kdo jí bude „spravovat“. Nikdo, ani já ani Adminka nebude nadále řešit případný grief Enderfarmy. Buď se dohodnete, nebo se zakáže.

Donate:

Stále platí, že můžete přispět na chod serveru. Vše můžete sledovat v roomce #raptus-donate, kde se dozvíte kolik je na účtě kreditů, i do kdy je server zaplacen. Chci jen znovu upozornit, že donate je dobrovolný a rozhodně vám nezaručí žádné výhody na serveru, stejně tak rank nebo (ne)vyhození za neaktivitu!Na závěr chci poděkovat všem, kteří se nějak podílí, nebo v minulosti podíleli na chodu Raptusu. Ať v teamu a nebo finanční částkou, stavbou na serveru nebo jinak. I přes všechny problémy a moje odchody a příchody Raptus jede dál a to je dobře! Bez něj by to bylo na netu zase o něco víc smutnější!

Papa

digi