Spawn, Shopy a Raptus

Helou!

Váš (ne)oblíbený Majitel Raptusu je zde s čerstvou várkou keců aby se vaše dramata mohla znovu dostat do žil a Minecraft vám nedal spát!Vezmeme to hezky popořadě:

  • Zrušen příkaz /home a /spawn – Ano vim, že se kvůli tomu hlasovalo, ale ankety nejsou dogma. Představují jen informaci o tom jak na tom hráči jsou a já se můžu rychle informovat místo abych se ptal každého zvlášť. Jelikož stejně většina „veteránů“ hlasovalo pro zrušení a vedení Raptusu souhlasí, tak se tyto dva příkazy ruší.
  • Odstraněny obchody ze spawnu! – Ano! Na spawnu od dnešního dne nechci vidět žádný shop s ničím. Obchody byly přesunuty na nové místo „Shoping District“, který se nachází na houbovém ostrově a vede k němu cesta novým metrem. Je to chvilka jízdy a shopy tak budou odděleny od normálních budov na spawnu. Redukují se tím jak krádeže a nebo „nedopatření“ nových hráčů, kteří nemají ze začátku možnost se seznámit s tím jak to chodí. Plus se teď spawn může přeměnit podle vašich představ. Na komunitní město nebo další věci, které uznáte za vhodné. Můžou zde být areny pro zábavu apod. Musíte se, ale nějak dohodnout aby to mělo nějaký směr a styl. Jsem si jistý, že to zvládnete.

Ostrov byl upraven pro potřeby shopů. Nespawnují se mobové. Světla schovaná pod listím. Místa dost pro každého!


  • Resetován End! – Kromě hlavního ostrova, který se snažím celý nějak předělat. Zachována Enderfarma. Ale End City se budou generovat nové, takže můžete vesele grindit shulkery!
  • Smazány staré regiony! – Bohužel díky zaplnění disku na hostingu se museli smazat staré regiony, které byly starší víc jak 10 dní. Pokud se vám tedy smazal baráček je to díky tomu, že jste víc jak 10 dní nebyli na serveru ani na pár vteřin. Zdůrazňuji, že tato skutečnost byla oznámena už při spuštění Raptus 4.0

To by bylo k technickým věcem a změnám ve hraní. Rád bych, ale řekl ještě něco víc „osobního“.Aby bylo hned ze začátku jasno. Raptus byl vždy můj server ať se to lidem líbí nebo ne. Ano, kdo je tu víc jak ten rok co je spuštěný tak ví co všechno se tu stalo a co všechno jsme si zažili – a já osobně taky. Nikdy jsem nikoho nenutil aby na Raptusu hrál, nikdy jsem nikomu nebránil aby z něho odešel pokud se mu něco nelíbí. Vždy jsem se snažil dělat server co nejlíp, tak jak je v mých silách. Pokaždé, když se s novou verzí spustí jsem na něm 24/7. To, že mě nevidíte ve hře neznamená, že se o server nestarám. Jak už mnozí ví tak, i když nikde nejsem tak vím vše. O server se starám a každý den sleduji nové aktualizace pluginů nebo samotného Spigotu / Paperu. Sleduji dění kolem Minecraftu obecně abych věděl na co se mám připravit. Pročítám fora a Discord servery pluginů. Jsou to hodiny a hodiny strávených na tom aby jste vy mohli alespoň nějak v klidu hrát.

To, že jsou verze MC posraný není moje chyba! A nikdy ani nebyla! Já se jen snažil abych ty dopady co nejvíc redukoval!

I přesto, že jsem po nikom nikdy nic nechtěl, včetně finančních prostředků, tak se stejně najdou lidé, kteří budou neustále do něčeho rejpat a snažit se udělat nějaký drama. Sami absolutně neschopní v tom udělat si svůj vlastní server, neschopní v tom přečíst si o tom jak to vše funguje, neschopní se něco naučit, neschopní se přizpůsobit a hlavně neschopní držet hubu a krok! Jak jsem psal na začátku – Raptus je můj server! O tom jakým stylem bude v provozu a co na něm bude a nebude – pokud bude mít nějaký ateam nebo ne, pokud bude puštěný nebo ne, pokud budou datapacky a příkazy nebo ne – to vše je na mém rozhodnutí. Vy máte možnost se na takový server připojit bez toho aniž by po vás někdo něco chtěl. Stačí jen dodržet pravidla a hrát. NIC VÍC!

Takže si nechte svoje názory na to jestli svůj server zvládám nebo ne. Nechte si svoje názory na to, že bych server neměl dělat a vzdát se ho a nechat rozhodovat někoho jiného! Přestaňte někde v temných uličkách internetu řešit, kdo by měl mít Raptus na starosti a kdo ne! Běžte hrát! A pokud se vám prostě na Raptusu nelíbí – tak támhle jsou dveře a STFU!


Jinak jsem rád za všechny normální lidi, kteří se dostali na WhiteList a zůstali. Ano bylo tu pár blbů, kteří si myslí, že kopat s Xrayem je dobrý nápad, ale o takový hráče stejně nikdo nestojí a stát nebude. Komunita Raptusu se rozrostla o spoustu lidí a jsem rád i za tu hrstku, která se drží zuby nehty i při problémech, které Minecraft v poslední době má. Nadále se budu snažit aby Raptus nějakou dobu zase běžel a ti z nás co nemají rádi moc realný svět mohli utéct alespoň do toho virtuálního.

Díky všem co drží Raptus při životě.

Díky za přečtení.

Bye

– digi