Raptusácký umíráček!

Helou!

Takže ani nevím jak bych začal. Za poslední dny se toho stalo docela dost. Plánovaný upgrade na 1.13.1 neproběhl zrovna podle mých představ. Vše fungovalo do té doby než se na Raptus připojilo více hráčů. Server několikrát spadl a pak už se prostě a jednoduše musel vypnout, protože to nemělo smysl. A stále vlastně ani nemá. Kdo je na našem Discordu tak si mohl všimnout všech těch zmatků a testování a všeho ostatního. V bodech je to asi takto:

  • Funguje server? – Ano funguje, ale prakticky nehratelně. Jsou velké lagy, které jsou způsobeny neznámou příčinou (nejspíš tedy stále 1.13).
  • Je online režim? – Ano online režim byl nakonec zapnutý. Znamenalo to ztrátu vámi uložených home, protože server si musí vytvořit jiné UUID podle vašich originálních účtů. Je tedy nutné si home znovu najít nebo pokud si někdo pamatuje souřadnice tak mi třeba napsat na Discord a já mu s tím pomůžu 😉
  • Proč není 1.13.1? – Server jsem dal na 1.13.1, když byl hostovaný na VPS. Díky samosprávě jsem mohl použít poslední verzi Spigotu. Bohužel jak se ukázalo tak to bylo ještě mnohem horší než předtím. Je dost možné, že je prostě něco špatně s naším světem.
  • Proč si to sakra neotestoval? – Testovalo se to. S lidmi co mi pomáhali jsme udělali několik testů, jako třeba server na čisté vanille nebo na čistém Spigotu bez jakéhokoliv pluginu. Výsledek byl stejný! I nově vygenerovaný svět (wipe) dopadl v tomto testování stejně jako ten co máme teď. Jediná změna byla downgrade na 1.12.2, kdy server neměl sebemenší problém ani při neskutečné zátěži. Je tedy jasné, kde je chyba (nejspíš).
  • Bude server na 1.13.1? – Nevím. Hosting momentálně nabízí pouze tuto starší verzi, na které Raptus běží. Až bude k dispozici tak je teoreticky možné udělat přechod, ale riskujeme to samé co už se stalo. Absolutně vám na tuto otázku nemohu odpovědět :/


  • Proč jsi rozpustil team? – Admin ani Moderator nejsou již potřeba. Server bude nejspíš pomalu, ale jistě umírat a návštěvnost bude mizivá. A díky online režimu očekáváme minimum problémů a pokud i tak nějaké budou tak si vše ohlídám sám, jako jsem to dělal předtím. Nechci tímto nijak shazovat práci lidí co mi kdy pomáhali. Jen je nechci zdržovat a přidávat další zbytečné starosti, kterých mají i tak dost. Ale oni vědí, že je mám rád 💜
  • Co bude se serverem teď? – Sám nevím! Opravdu jsem se snažil. Momentálně jsem se rozhodl, že bude v tomto stavu puštěný. Budu se snažit aktualizovat co se dá, ale víc už nemůžete čekat. Nechám Raptus žít svým životem. Server nebudu nijak propagovat, kdo si k němu najde cestu bude vítán. Bude smazán ze všech server listů. Není třeba propagovat něco co nefunguje.

💜 🍀 OČEKÁVEJTE HROZNÝ LAGY, VÝPADKY, RESTARTY, VYPÍNÁNÍ. POKUD NA TOHLE MÁTE NERVY TAK HODNĚ ŠTĚSTÍ! 💜 🍀

Děkuji všem co to dotáhli tak daleko. A obdivuji ty co to chtějí táhnout ještě dál. A děkuji za všechnu pomoc a slova, vážím si toho.

To je prozatím vše.

Váš zničený Majitel