Raptus 2.0

Helou!

Tak je to tady! Ohlášený wipe serveru právě proběhl a vy se tak můžete těšit na nový začátek! A když nový, tak … no prostě nový! Na server se budete muset znovu zaregistrovat. Veškerá hráčská data, stavby, advancementy a majetek byl smazán. Pro někoho možná šok, pro ostatní vítaná změna! A co je nového? No vezmeme to popořadě!

  • Nová mapa! I když původní nebyla zcela prozkoumána, tak jsem se rozhodl pro úplně novou. S jiným seedem a s trochou více ocenánů, když už máme ten nový update, že?
  • Nový spawn! Ano, na nové mapě i nový spawn.
  • Nějaké kosmetické změny! Příkaz /sit teď funguje tak jak má a dá se pravým myšidlem automaticky sednou na slaby a schody. Ochočený kůň se s vámi portne na home! Používejte jako vždy s rozumem a očekávejte, že je možné se zaseknou v bloku atd. Nic není dokonalé.
  • Nový random port! Na spawnu je nyní random teleport v podobě portálu. Stačí jím proběhnout nebo si do něj stoupnout. Portuje stejně náhodně jako ten předchozí, jen už nemusíte nic mačkat. Ale platí stejné pravidlo: Nepoužívat příliš často po sobě! Pokud ano = kick ze serveru!
  • Hlasování pro server! Je možné hlasovat na třech server listech. Odkazy najdete na webu nebo ve hře pod /help hlasování … za každý hlas je odměna ve hře!

A to je nejspíš vše! Nic moc, já vím, ale vždy jsem se snažil, aby byl Raptus co nejvíce k vanillce jak to jen jde. Díky wipu jsem měl možnost překopat si technické zázemí, upravit pluginy, spoustu jich ubrat a vše krásně vyčistit. Proto jsem se také rozhodl k udělení kompletní amnestie pro všechny zabanované hráče a hráčky. Je jedno, co kdo udělal, nyní má druhou, ale poslední šanci. Pokud jí využijí k tomu začít znovu, nebo k tomu, jak znovu dělat kraviny – to je zcela na nich. Každý svého štěstí a neštěstí strůjcem!

Než, ale začnete hrát je tu i pár věcí, které nejsou zcela v pořádku. Hlavně – server jede na developer verzi Spigotu 1.13 – co to znamená? Dají se očekávat různé bugy a chyby, které ještě nejsou doladěny. Musíte s tím počítat. S tím také přichází další úskalí a to – nefunkční pluginy. Momentálně nemáme žádný systém na uzamykání truhel, pecí apod. LWC, které dělalo problém i na verzi 1.12 je momentálně neaktualizované a nikdo nedokáže říct, kdy se tak stane. To platí i pro mnohé další pluginy (postupně je budu přidávat hned jak budou aktuální). Pro vás to znamená, že je potřeba si vybrat jestli chcete hrát bez toho aniž byste si své věci nemohli zamknout. Pravidla serveru jsou jasná – za grief je ban, a do té doby než bude nějaký plugin na zabezpečení, se to týká i otevřených truhel!! Ale jak už jsem říkal dříve: CO NENI TVOJE TAK PROSTĚ NECH LEŽET! Je to jednoduché jako facka. Za porušení budou padat nekompromisní BANány!

CoreProtect je nějakým způsobem funkční. Dokonce se díky 1.13 dočkal aktualizace po dvou a půl letech! Takže o své stavby se bát nemusíte. Stále platí to co dříve. Grief nahlásit členům teamu a vše se vám vrátí – doufejme! 🙂

To bude vše co jsem vám chtěl říct. Doufám, že se na server vrátí i lidé, co odešli, a že se nám znovu podaří udržet komunitu na takové úrovni, kterou jsme měli předtím. Ale hlavně nezapomínejte na jedno!

JE TO JEN HRA!

Díky za přečtení. Užijte si nový začátek! A na viděnou na serveru!

digi