Oprava mapy (?!) (Edit: 13:00h)

Helou,

Takže jak si těch 6 lidí co zůstalo na Raptusu, zajisté všimlo tak server opět padá jak listí na podzim. Příčina je opět v 1.13.1 a špatných chunků – tedy doufám. Prakticky je to tak, že někde na mapě je jeden nebo více špatných chunků a pokaždé, když na něj někdo vstoupí nebo se teleportuje přes /rt tak shodí server. Existuje na to oprava, která ovšem není vyzkoušená na tuto verzi.Sám nevím jestli to bude fungovat, ale proč to nezkusit, že? Stejně v tomto bodě nemám(e) absolutně co ztratit. Buď to totiž půjde a pomůže to a nebo ne a zůstane tak jak to je nyní a server bude stále padat. Dokud tedy mu to trápení neukončíme buď novým začátkem – kompletní wipe, nový seed apod. a nebo ukončením jeho existence – vypnutí serveru na dobu neurčitou. Ani jedna možnost se mi moc nelíbí …

Co se bude dít? Download celého světa z hostingu, pokus o opravení a pak znovu upload na hosting. Vše si vyžaduje čas. Upload je závislý na mém připojení a to je pouze 10 Mb/s takže bohužel to nezrychlím. Download je už na tom lépe – 150 Mb/s, takže to je otázka minut. Nevím jak, a jestli vůbec, dlouho bude trvat oprava.

Očekávané spuštění opět ve večerních (nočních) hodinách – tedy pouze v případě, že oprava proběhne v pořádku.

Příspěvek budu průběžně aktualizovat.

Prozatím hezký den.

digi

EDIT: Jak se dalo očekávat tak nic nefunguje, protože je všechno neaktuální na verzi 1.13 nebo 1.13.1. Bohužel momentálně neexistuje žádné řešení jak špatné chunky opravit – respektive je najít.