Online režim!

Helou,

Prázdniny se pomalu ale jistě blíží ke svému konci, stejně jako léto. Pro někoho těch 14 dní může být ještě dost na to aby si užil, pro někoho jen dny, kdy bude vystresovaný z toho co ho čeká potom. Někteří z vás tento rok půjdou poprvé na střední. Někteří jen do dalšího ročníku. Ostatní čeká práce. Pro někoho je to utrpení, pro někoho změna, na kterou čeká hodně dlouho. Tak či tak něco končí a něco začíná.

A stejně tak i Raptus.

Po dlouhém uvažování a vyptávání se hráčů jsme se rozhodli, že server přejde do takzvaného ONLINE. Pokud by tomu někdo nerozuměl tak to jednoduše znamená, že na Raptusu si pak zahrají pouze ti, kteří mají zakoupený originál Minecraft. K této změně dojde na konci prázdnin. Konkrétně 1.9.2018!

Víme, že to naštve spousty lidí, kteří mají na serveru rozehráno a originál nemají, ale naše rozhodnutí je konečné. S warezem jsme začali to je pravda, ale neznamená to, že s ním taky budeme na furt. Léto nám ukázalo, že díky warezu se na na server dostane sice spousta lidí, ale také spousta lidí, které tu nikdo nechce. Multi účty, které dělají bordel, afkují a zabírají sloty a přidělávají akorát starosti a práci. Máme toho dost. A nejen my, co se o to musíme starat, ale už i hráči, kteří chtějí v klidu hrát.Je nám jasné, že návštěvnost se radikálně sníží. Nejen díky povinnostem, které každého čekají po létě, ale i díky tomu, že spousta lidí odmítá originál pořídit. Nebudeme tu moralizovat co je správné a co ne, ale Minecraft není hra, která by stála tolik, že by bylo tak náročné si jí pořídit. Chápeme, že někteří z vás nemají možnost si jí koupit, ale vždy můžete někoho poprosit aby to udělal za vás. Pokud chcete hrát tak si způsob najdete.

Každopádně děkujeme za každého normálního hráče, který kdy na Raptus přišel a pomohl tak utvořit komunitu a server zviditelnit. Vážíme si toho. Přes léto bylo vidět, že dokážeme návštěvností překonat i mnohem větší servery, které jsou tu déle než Raptus. A to je super. Ale …

Čeho je moc, toho je příliš.

A tak než začnete chrlit oheň a nadávky za tohle naše rozhodnutí tak se zhluboka nadýchněte, zauvažujte proč je to tak lepší a pak nám teprve napište.

Děkujeme všem!

digi & Svjetlush