„Nový“ Raptus

Ahoj,

Než vám napíšu adresu, pod kterou se na Raptus připojíte, tak bych rád napsal pár slov. Samozřejmě nikdo vás nenutí nic číst, stačí vše přeskočit a adresu si dole přečíst, hodit jí do MC a začít zase hrát, ale pak se nedivte, až vám zase někdo bude říkat, že jste si to měli přečíst.

Raptus byl od začátku založen, aby se zde hrálo v klidu a pohodě. Neřešilo se to, co jinde, odpočívalo, stavělo a kecalo. Tak to bylo, když byl server soukromý. Po zveřejnění v dubnu 2018, do dnešního dne, se přidalo docela dost lidí. Až jsem tomu nemohl uvěřit, že má server takový úspěch, co se týče návštěvnosti. Byl jsem samozřejmě rád, že mezi nás můžu přivítat lidi nové. Jak to tak bývá, tak ne všechno probíhalo hladce. Našlo se dost jedinců, kteří nejsou schopni akceptovat nejen podmínky, se kterými souhlasili, ale i základy slušného chování ve společnosti. Nebudu tu moralizovat, jak se má kdo chovat, ale časem těch lidí co se neumí chovat bylo víc a víc a já se musím přiznat, že mě to dost znechutilo dál dělat na serveru a dokonce i hrát Minecraft jako takový.

Raptus není nijak výdělečný. Nikdo mi nic neplatí, nedostávám žádné dary ani nejsem „povolání syn“, abych peníze na chod serveru dostával od rodičů. Jsou to vydělané peníze, peníze, které jsem dobrovolně použil na to, abych mohl hrát se svými přáteli hru, která mě kdysi ještě bavila. Ano, mohl jsem nechat server pro uzavřenou společnost, ale jak uznáte, časem je to docela nuda. No jak se říká „Dávej si bacha na to, co si přeješ!“ … a já si přál mít „úspěšný“ server, na kterém by lidi hráli rádi a v pohodě.

Nedělalo mi dobře upravovat pravidla, nedělalo mi dobře vymýšlet zákazy a nařízení, ale jak jsem zjistil, tak „co není napsáno, je povoleno“ – alespoň v očích blbů, kteří nemají na práci nic jiného než otravovat život ostatním. Ne, nedělá mi radost někomu dávat BANány, nedělá mi radost někoho „buzerovat“, ani se s ním hádat. Každý máme takových věcí dost, jak v práci, ve škole nebo doma. Hraní her je právě o tom na tohle vše zapomenout a relaxovat a Minecraft je ve skutečnosti hra, u které se dá dělat přesně tohle. Bohužel lidi jsou … no lidi.

Server už prošel přes tři hostingy. Není to proto, že bych skákal radostí, když musím celý svět a všechno kolem přesouvat na nové servery a platit další a další částky. Je to proto, abych našel nejvhodnější řešení, aby lidi co na Raptus přijdou, mohli hrát a omezovalo je co nejméně věcí. Moje práce na serveru je momentálně prakticky 24h denně – ano, chodím spát, ale jinak svůj server sleduji, hlídám a spravuji, jak mi síly stačí. A ty posledních pár dní docela drasticky docházely.

Necháme tedy už tuhle omáčku a vrhneme se na to podstatný.

Raptus prošel malou změnou. Jak v Pravidlech, tak svým zaměřením. Ano, stále je to Survival, stále je to Vanilla. Ale … po nekonečném dohadování, provokací, řešení a hádání jsem se rozhodl vypnout na serveru PvP. To, co mělo být původně bráno, že se nemusí absolutně řešit, tak se ukázalo, že řešit se to musí. Pro lidi z teamu to usnadní práci na serveru, nebudou muset řešit nekonečné hádky o tom, kdo koho mohl a nemohl zabít, a pro hráče to znamená klid ve stavění a řešení jiných věcí. Časem budou postaveny PvP arény, ve kterých bude mít každý možnost si vyřídit účty s dalším hráčem, aniž by si ničil svůj pozemek apod. Je to malá daň za to, abych udržel na serveru nějaký relativní klid.

Další změna se týká hlavně Endu! Odteď není v Endu žádná Enderman farma a není ani na celém základním ostrově povoleno cokoliv stavět. Enderman farma je zakázaná na celém serveru! Ke dni 4.6.2018 také došlo k resetu Endu, takže je možnost získat dračí vejce. Proč jsem se k tomuhle odhodlal? Jednoduché. Spousta hráčů si neváží ničeho, nejraději by dostala všechno pod nos a na zlatém talíři – v MC světě nejspíše na dia talíři! A toho mám prostě dost. Je X dalších způsobů jak získat XPéčka, ale farma v Endu tím způsobem už nebude. Co se týče ostatních farem, tak jsem se rozhodl většinu povolit, ale bez redstone obvodů. Včetně Iron Golem farem, které jsou podle mého názoru zhouba jakéhokoliv serveru, nejen svým vzhledem, ale i narušením „ekonomiky“. Prozatím jsou povoleny – co je dnes, nemusí být zítra!

Byl odstraněn LWC plugin, který poslední dobou dělal neskutečné problémy. Nahradil ho docela promakaný plugin MassiveLock, který je ale trochu složitější, alespoň ze začátku. Proto jsem napsal návod, který by vám měl trochu pomoci. Najdete tam i video. Stačí jít do sekce Návody zde na webu. Jsem si jistý, že časem bude s pluginem každý umět jako s LWC. Pokud budou problémy, zeptejte se Moderatorů – rádi vám pomůžou.

To je prozatím vše. Snad jsem vás neunudil k smrti.

Díky všem, kdo dočetl až sem. Běžte hrát. Tady už nic víc nanajdete!

digi

Adresa pro připojení:

mc.raptus.cz