Malé, velké změny!

Helou!

Tentokrát to vezmu trochu od podlahy a nebudu nic moc okecávat. Po dlouhém přemýšlení a několika poradách jsem se rozhodl pro změnu následujících věcí:

  • Zrušen náhodný portál na spawnu! – Náhodný portál byl neustále používán jedinci, kteří si nedokáží přečíst, že nemají port používat moc často. Proto byl kompletně odstraněn!
  • Přidán příkaz /rt – Nový příkaz nahrazuje výše zmínění portál. Má však své omezení! Funguje pouze jednou za 3 hodiny! Příkaz nemá sloužit k neustálému portování po mapě serveru. Akorát se tím znovu a znovu načítají nové chunky, na kterých ani hráč nezůstane. Příkaz slouží jako alternativa k tomu jak se dostat ze spawnu pokud hráč nechce plavat nebo odjet na loďce! Stále platí, že se Raptus má blížit co nejvíce k vanille. Nikdo z teamu nebude odpovídat na otázky, proč je tomu tak a proč tak málo apod. Na začátku serveru nebyl žádný port do přírody a také vše fungovalo. Normální hráč port použije k tomu aby mohl začít hrát. Jen blb si bude stěžovat, že ho nemůže spamovat!
  • Team nadále neportuje hráče na hráče! – Team tu není od toho aby neustále řešil žádosti o port hráče na hráče. Proto nadále budou tyto žádosti nejen ignorovány, ale i trestány pokud budou neustále opakovány! Stejně tak team nebude odpovídat na otázky typu: „Proč tu není tpa“ apod. Pokud chcete hrát s kamarády tak nepoužívejte náhodný port, ale ze spawnu odejděte společně. Popřípadě si poraďte jiným způsobem. Znovu opakuji – co nejvíce vanilla server!
  • Změna pravidel farem! – Ano! Jak budou jistě někteří Modrásci nadšení tak se ruší omezení farem! Ale upozorňuji, že se na ně stále vztahuje pravidlo č. 6 a 7 ze sekce „Stavění“! Doporučuji si pravidla znovu pročíst!

Některým se můžou má rozhodnutí zdát „kontroverzní“. Nemusíte s nimi souhlasit! Nikdo vás na Raptusu nedrží, jak už bylo několikrát zdůrazněno. Server je puštěný pro lidi, kteří chtějí hrát v komunitě, zdarma, bez nehorázného ždímání peněz v podobě VIP a kupování itemů ze shopů apod. Server jsem nezakládal proto abych okrádal „děti“ o peníze! Pokud je to co chcete běžte jinam. Takových serverů je na MC scéně tolik, že nebudete vědět, kde svoje peníze na svačinu (popřípadě vydělané) utratit!

Raptus byl jeden z prvních Vanilla serverů, které přešli na 1.13 a také za to platí svojí daň! Lagování serveru je na denním pořádku a věřte mi, že se snažím co nejvíce vše napravit abych i já mohl v klidu a nerušeně hrát! Ale jak bylo také již napsáno – nestabilní verze Spigotu 1.13 má stále neskutečné problémy a tak nám nezbývá než čekat na jejich doladění. Může to trvat nějakou dobu a není nezbytně nutné na tento stav neustále poukazovat. Nikomu tím nepomůžete, mně nevyjímaje. Takže ano, prosím Vás jako člověk, který pro vás dělá server z vlastní vůle a zdarma, omezte tyto výkřiky do tmy alespoň do té doby než vše bude opraveno.

Jako vždy děkuji za přečtení a doufám, že změny, které jsem se rozhodl udělat nebudou příčinou hádek a řešení, ale pro zlepšení hraní a utužení komunity – jak mi někteří nedávno připomněli!

Na viděnou ve hře!

digi