Force Upgrade (aktualizace ve 14:52h)

Helou,

Včerejší upgrade na 1.13.1 proběhl vcelku v pořádku, ale server se několikrát sám restartoval. Opravdu nevím, kde je příčina. Nejspíše prostě v této verzi. Je jedno kolik je hráčů online, shodit ho dokáže třeba i jediný. Zbývá mi tedy poslední možnost a to je takzvaný „Force Upgrade“. Tento příkaz vynutí upgrade všech chunků na novou verzi.Chápeme se ne? 🙂 A jak dlouho taková akce trvá? Sám nevím. Ale počítám, že dnes se Raptus pustí opět až večer. Pokud vše dopadne dobře – držte palce! Až bude vše hotové, měla by být menší zátěž na server, teoreticky.

BTW: Raptus zdaleka není jediný, který se potýká s úžasnou verzí 1.13. A je jedno kolik čísel dosadíme za ní. Stále je prostě špatná. Stačí se jít podívat na stránky jiných serverů. Tam, kde se o tom mluví otevřeně, se dočtete jaké mají problémy. A to kolikrát hostují na „lepším“ hostingu než já.

Je to prostě boj se samotným Minecraftem a ten se nám nedaří vyhrát.

To je prozatím vše.

Hezký den!

digi

EDIT1: Takže jak se dalo čekat tak se něco po … kazilo. Upgrade se zasekl na 46%. Zjistil jsem to samozřejmě až, když jsem dorazil domů z práce. Co to znamená? Za prvé několik hodin absolutně k ničemu a za druhé, že se o to pokusím znovu. Ale naposled. Pokud se něco podobného stane znovu tak už to nechám být. Je to očividná ztráta času a sil. Poznámka: Ti co se mnou testovali server dříve vědí, že se to nestalo poprvé. Zdravím a pozdravuji a k číslu 69 si připište 46. Uvidíme jak dopadne pokus č.3.

EDIT2: Tak znovu se nepodařil upgrade chunků. Díky přátelským uživatelům na Spigotu včetně samotného vývojáře jsem se dozvěděl, že někde na mapě je špatný chunk, který tomu brání. Nevím jak ho najít nebo opravit. Je špatný díky verzi 1.13, ve které byla mapa vygenerována. Jediné co bude fungovat je kompletní wipe a začít znovu. Nejlépe z jiným seedem … počkám jestli někdo přijde s nějakým řešením. Pokud ne tak … konec.